Активна піна для безконтактної мийки автомобіля.

Піна проти емульсії. Як краще наносити засіб?

Часто стоїть дилема перед вибором між двома способами нанесення безконтактної активної піни, у вигляді піни або емульсії. У цій статті ми розглянемо як краще наносити безконтактний засіб, активна піна, на кузов автомобіля, у вигляді емульсії або піни. Приклад будемо наводити на продукті від бельгійського виробника Kenotek, концентрованому засобі Cargo 3700.

Cargo 3700. Це активна піна для попередньої безконтактної мийки автомобілів та інших поверхонь. Цей засіб належить до преміум-лінійки Kenotek.

Як приготувати емульсію активної піни, тут все зрозуміло і просто. У технічній документації на цей засіб виробник вказує концентрацію: 0.5-2%.

Cargo 3700 - найкращий засіб для безконтактного миття.

Cargo 3700 фото канистры
Активна піна. Заводська упаковка.

Що це означає? Переводимо в цифри: беремо 1 л води, це 1000 мл і додаємо, наприклад, 2% концентрату активної піни Cargo 3700. У підсумку ми отримуємо готовий засіб, 1000 мл води + 2% концентрату = 1020 мл готової емульсії. Беремо приготований засіб, активна піна, наносимо на кузов автомобіля. З розрахунком витрати концентрованого засобу за допомогою апарату високого тиску ситуація трохи складніша. Чому складніша? Зараз поясню.

  • По-перше, кожен апарат має свій тиск і свої характеристики, відповідно різну витрату води.
  • По-друге, така сама ситуація з характеристиками і ступенем зносу самого пінокомплекту.

Найпростіший спосіб. Розбавляємо концентрований засіб із водою в пропорції 1:10. Ємність нашої пляшки до піннику становить 1 л. Формула така: 900 мл води + 100 мл самого концентрату Cargo 3700. З однієї пляшки готового засобу ми можемо помити мінімум 2 автомобілі (перевірено неодноразово). Виходить розхід концентрату для одного автомобіля - 50 мл. Ці розрахунки вам доведеться перевіряти ще раз і коригувати самим з поправкою на обладнання. Всі раніше перераховані фактори сильно впливають на кінцевий результат.

Наведу приклад на нашому комплекті й на нашому апараті. Наш пінокомплект має об'єм пляшки 1л. Наносимо готовий засіб на праву сторону кузов автомобіля. Тестова машина Volkswagen Touran. Поки нанесений безконтактний засіб у вигляді піни починає працювати і потихеньку сповзати в низ автомобіля, ми беремо помповий розпилювач і переходимо на інший бік автомобіля. Накачуємо повітря і рівномірно наносимо на кузов автомобіля. Чекаємо 1-2 хвилини. Вставили спис в апарат високого тиску, увімкнули апарат і змили засіб під напором з автомобіля. Усе автомобіль чистий, активна піна разом із брудом змита.

Активная пена Cargo 3700 наносим на автомобиль
Активна піна. Приготування емульсії.

Беремо чисті серветки. Звичайні білі столові серветки або туалетний папір. Тестуємо на вже помитому кузові. Однією серветкою робимо кілька мазків по правій стороні. Беремо чисту серветку і робимо кілька мазків по лівому боці. Обидві сторони однаково чисті і серветки не виявили на кузові автомобіля слідів бруду.


Тест ми провели і можна сміливо резюмувати, що немає ніякої різниці в способі, методі нанесення засобу активної піни на кузов автомобіля.


Давайте просто логічно помислимо і не братимемо до уваги маркетингові "плюшки", які придумують виробники. Щоб помити один автомобіль нам необхідно 30 мл концентрованого засобу для безконтактного миття. мийки. Яка різниця яким чином або способом цих 30 мл розведеного засобу ми нанесемо на кузов автомобіля або будь-яку іншу мийну поверхню. Немає жодної різниці. ПАРам (поверхнево-активні речовини) абсолютно все одно байдуже в якому вигляді вони потраплять на брудну поверхню, у вигляді піни або емульсії. Головне, щоб засіб було рівномірно нанесений і зробив свою роботу.

Засоби для безконтактного миття на виставці.

З 13 по 17 вересня проходила виставка "Automechanika Frankfurt 2022". Ми відвідували цю виставку. Дуже багато інформації для сектору автомийки, безконтактні засоби та шампуні, обладнання для сервісу та для мийки автомобілів, тунельні мийки та багато іншого обладнання.

Выставка Automechanika Frankfurt 2022
Обладнання для нанесення емульсії.

Також у травні проходила подібна виставка "UNITIEXPO" у Штутгарті, де було представлено багато виробників обладнання для безконтактного миття автомобілів, виробники автохімії та автошампунів також демонстрували свої засоби для чищення.

Подъемник для грузовиков
Виставка "UNITIEXPO"

Емульсія для безконтактної автомийки.

Дуже багато цікавих рішень було надано виробниками для сектору автомийок. Зверніть увагу на фотографію нижче.

Аппарат для нанесения эмульсии
Апарат для роботи з компресором.
Аппарат для нанесения эмульсии
Апарат для нанесення активної піни.

Це пластикова ємність. Вони є різної форми та об'ємів. З одного боку до неї підключається шланг із повітрям. Звичайний шланг від звичайного компресора. У цю ємність наливається концентрований засіб, наприклад активна піна і в нашому випадку Cargo 3700. Хочу звернути окрему увагу, що це дуже зручний винахід.

  • По-перше, в цю ємність ми можемо налити дуже точну кількість води і дуже точну кількість концентрату активної піни.

Що це означає? А означає це наступне, що використовуючи таку ємність у вас зі стовідсотковою гарантією не буде перевитрат концентрату активної піни і води.

  • По-друге, ви щонайменше втричі збільшуєте термін служби апаратів високого тиску.

Що мається на увазі? Активну піну, автошампунь, рідкий віск можна сміливо наносити за допомогою таких винаходів. Апарат високого тиску буде задіяний тільки для змивання нанесеної хімії. Ви можете самі порахувати на прикладі своєї автомийки скільки разів Ви вмикаєте апарат високого тиску в процесі мийки одного автомобіля. Також ви можете порахувати скільки разів Ви перетягуєте шланг навколо автомобіля. Використовуючи цей прилад ви використовуєте повітря від невеликого компресора. Будь-який компресор навіть середньої якості сміливо прослужить вам кілька років. Порівняйте вартість компресора, ремонтопридатність компресора і вартість самого обслуговування компресора і порівняйте отримані цифри з тими ж вимогами до апарату високого тиску.

Помпа для автомоек
Помпа для автомийних комплексів.

На мийках самообслуговування використовуються дорогі помпи, які створюють тиск води. Це дуже дороге задоволення. Один хороший компресор, який видає тиск у 8 атмосфер, замінить помпи для нанесення активної піни, шампунів і воску. Відповідно помпи високого тиску будуть задіяні тільки для подачі води. Математика проста. Але наше завдання і огляд цієї статті полягав у тому, щоб довести на живих прикладах, що міф про те, що метод нанесення піни очищає краще кузов автомобіля, залишається тільки міфом. Немає жодної різниці яким чином ви нанесете хімію на кузов автомобіля за допомогою пінокомплекту як піна або у вигляді емульсії за допомогою звичайного розпилювача. А ось для обладнання і для самої автомийки для персоналу це відіграє істотну роль.

Ми запропонували два варіанти нанесення хімії на кузов автомобіля. Обидва варіанти працюють однаково. Як ви побудуєте свою лінію і технологію автомийки - вибір залишається тільки за вами. З нашого боку Ми можемо поставити дуже якісну активну піну. Це бельгійський виробник з максимально високою якістю продуктом за дуже прийнятні гроші.

Kenotek Ukraine.