Засіб для видалення сажі, кіптяви, залишків жирів і білків.

Який засіб від сажі найкраще використовувати після пожежі або обстрілів у будинку?

 • Як почистити коптильні камери на харчових виробництвах?
 • Як помити курильні кімнати?
 • Як очистити залишки жирів і білків?
Пример работы DM Foam-S Extra до и после
Приклад роботи DM Foam-S Extra до і після

Прибирання після пожежі в будинку може бути страшним. Пожежа в будинку, обстріли від "російських визволителів" - це кошмарний сценарій для кожної української родини. Тут ми описуємо безпечні методи очищення, не завдаючи ще більшої шкоди. Приклади наводимо на найкращому очищувачі сажі DM Foam-S Extra від Kenotek (Belgium).

Різні методи для різних пожеж, різні сценарії використання, але як підібрати найкращий очисний засіб від сажі, кіптяви, нагару потрібно знати кожному. Ця інформація точно не буде зайвою.

Більшість побутових пожеж починаються на кухні, саме тому ми нещодавно написали 14 порад щодо запобігання кухонних пожеж. Але де б не почалася пожежа в будинку, дим нестиме сажу в інші частини вашого будинку, як всередину так і на фасад будівлі.

Сажа, кіптява, нагар часто бувають корозійними. Вони сильно пошкоджують ПВХ, просочують оббивку в м'яких меблях, залишаючи неприємний запах (як прибрати запах гару читати далі). Знебарвлення, як наслідок застосування неякісного засобу для видалення гару, може проявитися через деякий час. На стінах пошкодження від нагару та кіптяви можуть бути незворотними, якщо ви не видалите або не відмиєте сажу вчасно, швидко й ефективно.

У цій статті ви дізнаєтеся, як відмити сажу зі стін, яке обладнання знадобиться, з якими засобами ми рекомендуємо мати справу, а також найкращий очищувач сажі, який ми рекомендуємо.

Сажа, нагар, залишки незгорілого жиру, кіптява, гар легко поширюється по периметру, тому не допомагайте їй.

Сажа, нагар, кіптява є тими речовинами, які легко поширюються і погано відмиваються, тому важливо, щоб ви не простягали їм руку допомоги:

 • Не торкайтеся ні до чого під час першого огляду пошкоджених поверхонь.
 • Носіть захисний одяг і маски (пил від нагару і кіптяви сильно можуть нашкодити нашому організму).
 • Працюйте тільки в приміщеннях, які добре провітрюються - частинки сажі в повітрі точно не приносять користь вашому організму.

Вживши цих основних запобіжних заходів і залежно від ступеня покриття сажею, ви можете приступати до до очищення приміщення і поверхонь.

Пример работы DM Foam-S Extra до и после
Підготовка до очищення

Який інструмент нам знадобитися для видалення сажі та кіптяви:

 • помповий розпилювач
 • доступ до чистої води (і сама вода)
 • звичайний малярський пензлик (а краще два пензлики)
 • засіб DM Foam-S Extra
Пример работы DM Foam-S Extra
DM Foam-S Extra vs котел

DM Foam-S Extra - це сильно концентрований засіб.

Базова формула приготування розчину до роботи така:
Дозування: 2-5%
Час контакту: 10 - 20 хв.

Після застосування промити водою.

Це базові цифри. Залежно від ступеня забруднення дозування можна збільшувати. З 1 літра концентрату при дозуванні 5% ми отримуємо 20 літрів готового розчину. З цим розчином ми будемо працювати.

Як очистити стіни, стелі, підлоги від сажі, кіптяви, нагару?

Спосіб очищення сажі від пошкоджень стін залежить від того, який тип пожежі спричинив пошкодження.
По-перше, пропилососьте будь-яку пухку сажу, утримуючи насадку подалі від поверхні стіни. У вас може виникнути бажання відразу нанести на стіну приготований розчин DM Foam-S Extra і почати працювати пензликом. Це не завжди правильне рішення. Тут потрібно оцінювати ситуативно. Якщо сажу, кіптяву, нагар частково можна прибрати сухим методом (промисловий пилосос, наприклад) - обов'язково виконайте цю процедуру. Після сухого чищення нанесіть готовий склад на поверхню і залиште на час. Розчин повинен почати працювати і вступити в реакцію. Бажано перевірити/протестувати на невеликому шматочку стіни.

Багато пожеж у будинку є пожежами з високим вмістом кисню. Якщо ви будете застосовувати звичайне мило і воду для видалення сажі після цього типу вогню, ви залишите жахливу пляму.

Пам'ятайте:

 • Пожежі з високим вмістом кисню вимагають методів сухого очищення
 • Пожежі з низьким вмістом кисню вимагають методів вологого очищення

Методи сухого чищення включають використання промислового пилососа, сухої чистої губки або тканини. Як тільки тільки стіна стане чистою і сухою, вам потрібно буде її приводити в декоративний порядок.

Що робити в разі пошкодження зовнішніх фасадів?

Якщо ви використовуєте неправильний метод для очищення стін, стель і меблів від сажі, ви ризикуєте завдати шкоди, що не підлягає легкому ремонту. Тому, якщо ви не впевнені, який тип пожежі викликав сажу, або як очистити, або якщо поширення сажі велике, вам слід зателефонувати професіоналу.


Багато клінінгових компаній уже використовують засіб DM Foam-S Extra. І це позбавить вас багатьох клопотів.


Для приватного клієнта.

Якщо ви звернулися по допомогу в клінінгову компанію для прибирання приміщення після пожежі, видалення нагарів, сажі, кіптяви - просто поцікавтеся, якими засобами вам будуть проводити обробку і прибирання. Це дуже важливо!

На жаль, не всі клінінгові компанії приділяють багато уваги підбору мийних засобів і особливо якості самих складів. Найлегше послатися на саму пожежу, на вплив температури горіння, на складність забруднень тощо. Але в 90% випадків ваше розчарування буде викликано непрофесіоналізмом компанії і застосуванням неправильно підібраної хімії. Про хімію потрібно читати, тестувати, вивчати, телефонувати і запитувати. Це все складно і не завжди цікаво. Отримати, порахувати гроші і витратити їх у кафе або на свої розваги - це набагато цікавіше. Застосування правильної хімії, у нашому випадку засіб від пожеж, обстрілів, для видалення нагару і кіптяви економить у десятки разів час і зусилля для виконання цієї роботи. Це Ваші гроші, саме ви заплатите за години роботи клінінгової компанії. "Ледачий" клінінг "притарабанить" на об'єкт апарат високого тиску, підключить воду, поставить "бійця" і буде цілий день довбати фасад потужним струменем з апарату. Відлетіла штукатурка або елементи фасаду - це нероби-будівельники зробили неякісно свою роботу. Не вірите, зайдіть в Instagram і подивіться як миють фасади, на це дивитися без сліз не можна.

"Ледачий" клінінг "притарабанить" на об'єкт апарат високого тиску, підключить воду, поставить "бійця" і буде цілий день довбати фасад потужним струменем з апарату. Відлетіла штукатурка або елементи фасаду - це нероби-будівельники зробили неякісно свою роботу. Не вірите, зайдіть в Instagram і подивіться як миють фасади, на це дивитися без сліз не можна.

Для клінінгової компанії.

DM Foam-S Extra - це чудовий засіб від Kenotek. Це ТОП-якість за дуже низької ціни. З одного літра концентрату (станом на на 04.09.2022 рік - 1 літр такого засобу від нагару та кіптяви коштує 105 грн) ви отримуєте в середньому 20 літрів готового і робочого засобу для видалення сажі, кіптяви, жирів. 105 грн - 20 літрів!!!

Найважливіше - це ККД цього продукту (засобу). Ви економите час, кількість персоналу на об'єкті. В результаті ви точно отримуєте дуже корисний бонус як позитивний відгук від замовника.

Пример работы DM Foam-S Extra
Ми з легкістю впоралися з 15-ти річним нагаром використовуючи DM Foam-S Extra

Який найкращий засіб для видалення сажі після пожежі, кіптяви, нагару, залишків жиру?

Постійно розробляються нові засоби для видалення сажі з твердих і м'яких поверхонь. Багато з них доступні тільки для професійних клінінгових компаній. Якщо ваші стіни текстуровані або шпакльовані, використання традиційних методів очищення є трудомістким і виснажливим процесом. Відносно новим але дуже ефективним доповненням до засобів для очищення після горіння є емульсія. Вона відмінно розпорошується і набагато ефективніше вступає в реакцію з мийною поверхнею. Такий спосіб підриває сажу та інші забруднювальні речовини з поверхні.

Якими б не були стратегії очищення, засоби та обладнання, що використовуються для очищення, видалення сажі, кіптяви після пожежі в приміщенні, є один ключовий показник, який перемагає всі попередні - це досвід. Досвідчений клінінг завжди застосовує потрібну хімію, не лінується тестувати нові склади і ніколи не буде застосовувати засіб, наприклад "Антибетон", у всіх випадках свого прибирання.

Експерти з очищення, відновлення та видалення наслідків пожежі, видалення нагару, сажі, кіптяви мають досвід, потрібну хімію і чітко розуміють, що їм потрібно робити. Вони зрозуміють, з яким типом сажі або кіптяви вони мають справу і чи слід використовувати стратегії хімчистки або вологого прибирання, щоб видалити сажу, не завдаючи подальшої шкоди. Вони будуть знатимуть, що саме використовувати для усунення запаху гару після пожежі, і як зробити так, щоб ваш будинок знову мав вигляд і пахнув як новий.

DM Foam-S Extra + досвід - це найкраще поєднання засобу і властивості в такій ситуації.

Закликаємо скористатися нашим досвідом. Знайдіть засіб DM Foam-S Extra на нашому сайті або на сайтах наших партнерів, коли необхідно видалити сажу, кіптяву, нагар, запах гару після пожежі в будинку, очистити пошкоджені поверхні. Постарайтеся мінімізувати ваш клопіт і ви зрозумієте, що ця коротка інформація допомогла вам у вирішенні вашого питання.

Якщо у вас була пожежа, ви постраждали від обстрілів, у вас підприємство по роботі з коптильним обладнанням - ми будемо раді надати вам більше інформації без будь-яких зобов'язань.

З повагою, компанія Зодчі А, офіційний представник продукції Kenotek в Україні.